O autorze
O wkładzie kobiet w rozwój innowacji w Polsce i na świecie pisać będzie
dr Bianka Siwińska.

Red. naczelna „Perspektywy”, twórczyni kampanii społecznych „Dziewczyny na politechniki!”, „Dziewczyny do ścisłych!” i projektów wspierających kariery kobiece w branży technologicznej – m.in. „Lean in STEM”. Pasjami bada szkolnictwo wyższe (internacjonalizacja, rozprzestrzenianie się innowacji) i wątek kobieco-technologiczny (aktualnie kieruje projektem badawczym „Potencjał kobiet dla branży technologicznej”).
W wolnym czasie promuje czytelnictwo w ramach akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”☺

Pieniądze dla studentek politechnik

Stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn"
Stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn" www.stypendiadladziewczyn.pl
12 000 pln, wsparcie mentorskie i szansa na staż w Polsce lub w USA to pakiet dla stypendystek programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Na aplikacje od maturzystek i studentek uczelni technicznych czekamy do 30 czerwca!

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. I zarazem jedyny skierowany wyłącznie do kobiet.


Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2016 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków. W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" rozdysponujemy dwadzieścia stypendiów na rok akad. 2016/17.

Zaś 100 dziewczyn zaprosimy na największy w Europie, bezpłatny obóz dla dziewczyn w ICT - Inspirational Boot CAMP for Girls in ICT - we wrześniu br., na Mazurach.

Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...